Kozioła Ceramic to kameralne studio ceramiczne mieszczące się u podnóża Koziej Góry w Beskidach, od której wzięła się nazwa. Bliskość gór, roztaczające się z nich widoki i natura inspirują mnie do tworzenia ceramiki.
Moje prace wykonuję ręcznie na każdym etapie ich tworzenia. Dzięki czemu ich charakter jest niepowtarzalny i kupując u mnie kubek czy paterę masz pewność, że druga taka sama nie powstanie.

Moja przygoda z ceramiką rozpoczęła się przypadkiem i początkowo nie wiązałam z nią przyszłości. Jednak kiedy już raz moje ręce poczuły lepkość gliny, a w głowie zaczęły powstawać kolejne pomysły, poddałam się im i wciąż wracałam do stołu aby lepić, formować, szkliwić i doszukiwać się pożądanych efektów. Z czasem mój etat w korporacji przerodził się w niezliczone godziny spędzone w otoczeniu gliny. Nauczyłam się, że z żywiołami jakimi są ziemia, woda i ogień „nie dyskutuje się”, a bez połączenia tych trzech żywiołów ceramika nie powstanie. Należy być cierpliwym, pokornym i wybaczać sobie popełniane błędy, bo bez nich nie osiągnie się celu.

Zapraszam Cię do mojego ceramicznego świata.
Justyna.